Dobre uczynki, szybka reakcja, chęć pomocy i dobroduszność to cechy, które powinny charakteryzować Wielkoduchy. Dzięki nim wiele zmienia się w lokalnej społeczności. Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO postanowiło zawitać do 30 szkół w Wielkopolsce i razem zmieniać świat wokół siebie!
Projekt „Wielkoduchy – program rozwoju wolontariatu w szkołach podstawowych”, wykorzystując ideę wolontariatu zakłada zaangażowanie 30 nauczycieli ze szkół podstawowych z Wielkopolski, którzy we własnych szkołach, wraz ze swoimi uczniami, będą propagować ideę wolontariatu i współpracę między szkołami a lokalnym instytucjami społecznymi, wymagającymi pomocy w ramach Szkolnego Klubu Wielkoducha.
Chcemy pokazać, że warto angażować uczniów w działania społeczne, a przy okazji pokazać powstałą dzięki temu satysfakcję. Działania wolontariackie w szkole nie tylko kreują postawę wrażliwości i otwartości wobec innych, pokazują dobre wzorce, ale również uatrakcyjniają zajęcia szkolne i pozwalają dzieciom zdobywać nowe doświadczenia.
Co można zyskać przystępując do „Wielkoduchów”? Nauczyciele otrzymają bezpłatne, 16-godzinne szkolenie, podczas którego zostaną wyposażeni w wiedzę dotyczącą prowadzenia Szkolenego Klubu Wielkoducha oraz sposób w jego promowania. W warsztatach dla dzieci będzie uczestniczył animator, który pomoże nauczycielowi zachęcić uczniów do działania. Szkoła otrzyma Gablotę Wielkoduchów, dzięki której będzie mogła pochwalić się swoimi osiągnięciami.
Jak się zgłosić? Wystarczy do 7 listopada tego roku wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a także wypełnić formularz, który podeślemy w odpowiedzi na Państwa maila. Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej o Wielkoduchach możecie przeczytać na stronie www.wielkoduchy.pl
Projekt współfinansowany jest w ramach środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Partnerem projektu jest Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, natomiast, patronat honorowy nad projektem objęła Pani Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty.